Головна » 2016 » Листопад » 21 » ПРИРОДА–НАШ ДІМ

ПРИРОДА–НАШ ДІМ

Природа є джерелом перших цінних знань та радісних переживань дитини, які здебільшого запамятовуються їй на все життя. Найсприятливішим періодом для виховання гуманного ставлення до природи є дошкільне дитинство. Саме в цей період у дитини формується ціннісний образ світу, виникає бажання перевірити діяльність, догляд за рослинами й тваринами в живому куточку групового приміщення викликають у дітей неабиякий інтерес.

Із дивовижним постійно змінним світом природи дитина починає знайомитися з перших років життя. Її приваблюють шум дощу, шелест листя, яскравий метелик, що здійнявся над запашною квіткою, кумедне пухнасте кошеня і перламутрові рибки в акваріумі. Дітям подобається гуляти на подвір’ї, лазити по дженревах, милуватися квітками, годувати домашніх улюбленців. А дні, коли вони разом з батьками відпочивали в лісі, гралися біля річки чи ходили вздовж берега водойми, запамятовуються дітям дуже надовго. Для дитини кожен прожитий день – це справжнє відкриття. Адже її оточують численні чудові перетворення, кожне з яких – таємниця. Маленький  жолудь перетворюється на велечезний дуб, жовта кульбаба за ніч стає пухнастою білою кулькою,неповоротка гусінь раптом злітає в небо легким витонченим метеликом. Свої запитання про навколишній світ дитина не розмежовує на різні галузі знань, як-от ботаніка, зоологія, астрономія. Протягом дня її однаково можуть захоплювати як спостереження за сонцем, так і поведінка кішки.

Щоб задовольнити дитячу допитливість у пізнанні навколишнього світу, педагогу потрібні терпіння, гнучкість мислення та знання індивідуальних особливостей кожного вихованця. Когось із дітей дуже цікавлять комахи, інших – як утворився пісок. Одні захоплюються зоряним небом, інші- світом рослин. Дорослий не в змозі відповісти на кожне запитання дитини.

Тому в нашому дошкільному навчальному закладі ясла-садок «Теремок» створені сприятливі умови та організоване сприятливе середовище для самостійного пізнання дитиною світу.

Передусім, надається дітям свобода для дослідження середовища, що їх оточує. Усі предмети в розвивальному осередку є доступні дитині, де дитина має вільно брати їх до рук, обстежувати за допомогою органів чуття, маніпулювати ними без допомоги дорослих.

Переглядів: 33 | Додав: pashokhohol | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2016  »