Головна » 2017 » Лютий » 21 » МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Рідна мова – це та, яку ми чуємо,якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми вимовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови  в нашому дошкільному закладі насамперед проводяться відповідні заходи до яких обов’язково залучаються дошкільники. Дітям пропонується відповісти на запитання: яку мову вони вважають рідною і чому?

Разом з дітками вихователі грають в ігри, такі як, «Відгадай без слів», коли одна дитина за допомогою жестів показує слово чи фразу, а решта дітей здогадуються, про що йдеться. Вихователі постійно пояснюють дітям, яке значення має мова в житті людини.

Вихователі середньої групи грають в загальновідомі ігри. Наприклад: Діти сідають по колу та називають будь-яке слово. Наступна дитина, своєю чергою, добирає і називає слово, що розпочинається на останню літеру названого слова.

Цього дня молодших дошкільників знайомлять зі зразками українського фольклору, віршами Грицька Бойка, Марії Підгірянки тощо… Вихованців середньої та старшої груп знайомлять знайомлять з твором Зиновія Квіта «Казка про українську мову» та обговорюють з дітками пригоди чарівної дівчинки – Української Мови, яка блукала світом.

Для дітей старшої групи вихователі разом з муз керівником організували захопливу літературну вікторину, де діти закріпили свої знання: пригадали українські казки, прислів’я, приказки тощо.

Утім відкривати дітям скарбничку рідної мови педагоги починають не лише цього святкового дня, а повсякчас. Спонукають щоб українська мова лунала з дитячих вуст повсякчас, щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася. А взірцем правильної української вимови та слововживання для дитини є передусім батьки та діти.

Тож спонукаймо дітей не лише вивчати українську мову, а й спілкуватися нею!

Переглядів: 24 | Додав: pashokhohol | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2017  »