Малюкам не можна дивитися телевізор

Оптимальна життєдіяльність людини неможлива без дотримання режиму дня, чергування активної діяльності та відпочинку, бадьорості та сну. Обов'язковим, надзвичайно важливим з точки зору формування здорового способу життя елементом режиму дня є відпочинок, основними видами якого є щорічний, щотижневий, щоденний та короткочасний. Небезпечним для здоров'я і працездатності людини є нехтування щоденним, а особливо щотижневим відпочинком від навчання, професійної діяльності. Такий відпочинок являє собою фізіологічну потребу організму. Кращими його формами слід вважати перебування на свіжому повітрі, прогулянки, заняття фізкультурою і спортом.

Великого поширення в останні роки набуло телебачення. На перегляд телепередач у середньому щодня витрачається 1,5 - 3 год. Значна частина населення, в основному діти шкільного віку, проводять біля телевізора 3 - 5 год. на день і навіть більше. Щоб запобігти негативним наслідкам цього, необхідно дотримуватися певних гігієнічних рекомендацій. Не принижуючи культурного значення телевізійних передач, треба зауважити, що їх потрібно регламентувати, як додаткове навантаження на очі, нервову систему і психіку. Тривалість перегляду телевізійних передач має нормуватися відповідно до віку дитини.

Доведено, що через 60 хвилин безперервного перегляду телевізійної передачі помітно погіршується гострота зору, з’являється спазм внутрішніх очних м’язів (спазм акомодації), що сприяє розвитку й прогресуванню короткозорості. Тривалість перегляду телевізійних передач для дітей 4-5 років не повинна перевищувати 20 хвилин, для дітей 6-ти років - 30 хвилин, школярам молодшого шкільного віку рекомендується дивитись телевізор не більше 30-40 хв., старшим учням по 1-1,5 години. Поряд з обмеженням частоти і тривалості перегляду телевізійних передач необхідно створювати для цього умови, які знижують втому очей. Висота встановлення телевізора повинна бути 1 – 1,3 м., відстань від екрана телевізора повинна залежати від його діагоналі, так наприклад при використанні телевізора з розміром екрана по діагоналі 59-69 см відстань повинна бути в межах 4-6 м. Також дивитись телевізор не рекомендується збоку, а лише сидячи перед екраном. При перегляді телепередач в кімнаті не повинно бути темно, її рекомендується освітлювати рівномірним розсіяним світлом, яке не потрапляє прямо в очі присутнім, в денний час вікна бажано закривати легкими світлими шторами для запобігання відображення сонячних блисків. Дивитися телепередачі перед сном небажано з двох причин: по-перше, на вечір очі дитини стомлені і додаткове навантаження на них шкідливе; по-друге, будь-яке збудження нервової системи на ніч погіршує відпочинок організму, зокрема очей.

Шановні дорослі! Не полінуйтеся переглянути програму телебачення на майбутній тиждень. Відберіть ті передачі, що корисно і цікаво подивитися дитині і врахуйте, що загальний час перегляду телепередач дітьми до 7 років не повинен перевищувати 6-7 годин на тиждень, дітьми від 7 до 12 років - 10 годин. Також намагайтеся, щоб дитина не дивилася телевізор більш як півгодини підряд.

За матеріалами Тернопільської обласної СЕС

«  Жовтень 2017  »